Anglia është kualifikuar për herë të parë në një finale të Kampionatit Europian.

Kjo arritje, është pritur me një festë të madhe në rrugët e Anglisë, duke shpërfillur edhe masat e COVID-19.

Mijëra të rinj janë “derdhur” në rrugët e qyteteve duke festuar triumfin historik.

Burra e gra, shihen teksa brohorasin e festojnë për ekipin e tyre përfaqësues.

Anglia do të gjejë në finale Italinë, e cila do të luhet në “shtëpinë e tyre” stadiumin e Wembleyt.

“Tre Luanët” arritën të mposhtnin me rezultatin 2-1 Danimarkën, e tanimë, i duhet të kalojnë armatën “azurre” për t’u futur në histori. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb