Japonia në fillim të pranverës është mbushur me lule që kanë çelur nga pemët e qershive dhe të tjera pemëve frutore. Njerëzit janë të magjepsur që nga lashtësia deri në ditët e sotme nga tradita e Hanami, që do të thotë ‘të shikosh lulet’, duke u mahnitur nga lulëzimi i tyre dhe i natyrës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Lulet e para të qershisë kanë celur që në shkurt në Okinawa për të lulëzuar më pas dalëngadalë deri në Maj në Hokkaido. Ja disa pamje të mrekullueshme dhe relaksuese me lulet e qershive që zbukurojnë rrugët japoneze dhe të sjellin qetësi.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb