Një balenë e ngordhur është gjetur në gjirin e Sorrentos në Itali.
Gjitari kishte ngecur shumë pranë bregut dhe kanë qenë banorët e zonës që kanë njoftuar autoritetet, të cilët e kanë transportuar kafshën në portin e Napolit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Shkaqet e ngordhjes së ekzemplarit, një ndër më të mëdhenjtë e zbuluar deri tani në Mesdhe ende nuk dihen, por i mbetet shkëncëtarëve të zbulojnë më tepër rreth këtij gjitari.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb