TIRANE- Pas një nate të vështirë si ajo që sapo kaluan, banorët e zonave të prekura nga përmbytjet në Fushë-Krujë e Mifol iu kanë ardhur në ndihmë Forcat e Armatosura.

Ata kanë kryer evakuime në zonat e rrezikuara dhe iu janë përgjigjur thirrjeve për ndihmë ditë e natë, duke ndërhyrë nga ajri e toka.

Raprtohet se rreth 400 efektivë të FA janë aktualisht të angazhuar në terren. Ne total jane evakuuar deri më tani 89 persona.

Batalioni i këmbësorisë është nisur drejt fshatit Roms të Mallakastrës për të ngritur një cadër për një familje,banesa e të cilëve është përmbytur, ndërsa më herët zhvilluan një operacion pranë urës së Mifolit.
FA operacion, permbytje

WhatsApp Image 2017-12-02 at 12.46.59

WhatsApp Image 2017-12-02 at 12.45.44

WhatsApp Image 2017-12-02 at 12.00.27

WhatsApp Image 2017-12-02 at 12.00.09

WhatsApp Image 2017-12-02 at 11.42.15

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: