Në pamje të parë mund të duket thjesht si një foto që përshkruan dru të prerë, të vendosur njëra mbi tjetrën, por pamja mashtron.
Diku midis pemëve është një mace e lezetshme, por është jashtëzakonisht e vështirë të dallosh për shkak të hijes së gëzofit të saj, që ngjan me ngjyrën e druve.

Imazhi i çuditshëm që Daily Mail “peshkoi” nga Reddit ka ‘çmendur’ internet.., duke u përpjekur më kot të dallojnë macen.

Shikoni “zgjidhjen” e enigmës më poshtë:

  • foto galeri
  • foto galeri

Sytë e mbyllur dhe qëndrimi i maces sigurisht që ndihmojnë në këtë përpjekje. Por nëse dikush e shqyrton me kujdes imazhin nga lart poshtë, me siguri do të gjejë “macen e kamufluar”, e cila qëndron pranë majës së grumbullit të mesëm të drurit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: