“France Football” godet sërish dhe kësaj radhe e bën me stadiumet. Revista prestigjioze transalpine ka renditur 30 stadiumet më të nxehta në botë, duke marrë në konsideratë një sërë elementësh. Në këtë listë gjenden shumë stadiume nga Ballkani apo Amerika Latine, teksa bie në sy mungesa e impianteve historikë si “San Siro”, “Bernabeu” apo “Camp Nou”

Lista duke filluar nga vendi i 30-të:

Millerntor
Millerntor

“Millerntor” – Sankt Pauli, 29.546 vende

Dav
Dav

“Parc des Princes” – Paris Sën Zhërmen, 47.929 vende

Olympique De Rades
Olympique De Rades

“Olympique de Rades” – Esperance e Tunisit, 60.000 vende

Stade Du 5 Juille
Stade Du 5 Juille

“Stade du 5 Juillet” – Maouloudia e Algjerit, 64.000 vende

Estadio Da Luz
Estadio Da Luz

“Estadio Da Luz” – Benfika, 64.642 vende

Pepsi Arena
Pepsi Arena

“Pepsi Arena” – Legia e Varshavës, 31.800 vende

Estadio Pedro Bidegain
Estadio Pedro Bidegain

“Estadio Pedro Bidegain” – San Lorenzo, 47.964 vende

Stadio Olimpico1
Stadio Olimpico1

“Stadio Olimpico” – Roma dhe Lacio, 70.630 vende

St.james Park
St.james Park

“St.James Park” – Njukastëll, 52.354 vende

Estadio Campeon Del Siglo
Estadio Campeon Del Siglo

“Estadio Campeon del Siglo” – Penarol, 40.000 vende

Stade Mohammed V
Stade Mohammed V

“Stade Mohammed V” – Razha Kazablanka, 45,000 vende

Toumba
Toumba

“Toumba” – PAOK i Selanikut, 29.000 vende

Mestalla
Mestalla

“Mestalla” – Valencia, 48.600 vende

Sukru Saracoglu
Sukru Saracoglu

“Sukru Saracoglu” – Fenerbahçe, 47.834 vende

Cairo International Stadium
Cairo International Stadium

“Cairo International Stadium” – Al Ahli, 74.000 vende

Geoffroy Guichard
Geoffroy Guichard

“Geoffroy Guichard” – St Etien, 41.915 vende

Stade Vélodrome (20150405)
Stade Vélodrome (20150405)

“Velodrome” – Olimpiku i Marsejës, 67.394 vende

San Paolo 36
San Paolo 36

“San Paolo” – Napoli, 54.726 vende

“de Kuip”
“de Kuip”

“De Kuip” – Fejenord, 51.117 vende

Turk Telekom
Turk Telekom

“Turk Telekom” – Gallatasaraji, 52.223 vende

Germany Argentina World Cup 2014
Germany Argentina World Cup 2014

“Maracanà” – Flamengo dhe Fluminense, 78.838 vende

San Mamés
San Mamés

“San Mamés” – Atletik Bilbao, 53.289 vende

Karaiskakis
Karaiskakis

“Karaiskakis” – Olimpiakos, 32.115 vende

Vodafone Park
Vodafone Park

“Vodafone Park” – Beshiktash, 41.188 vende

Monumental
Monumental

“Monumental” – River Plate, 70.074 vende

Celticpark
Celticpark

“Celtic Park” – Sëlltik Gllasgou, 60.411 vende

Mitic
Mitic

“Rajko Mitic” – Crvena Zvezda, 53.000 vende

Westfalen
Westfalen

“Signal Iduna Park” – Borusia Dortmund, 81.365 vende

Anfield
Anfield

“Anfield Road” – Liverpul, 53.394 vende

Bombonera
Bombonera

“La Bombonera” – Boka Juniors, 49.000 vende

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb