Më shumë se 2000 pemë në vazo, të gjitha të ndryshme mes tyre, të vendosura mbi karriget prej kadifeje rozë të teatrit prestigjioz Liceu të Barcelonës, kanë zënë vendin e një publiku të veçantë pas hapjes nga emergjenca e koronavirusit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

’Një akt shumë simbolik për të riafirmuar vlerën e artit, muzikës dhe natyrës’, ka pranuar drejtori artistik i teatrit, Victor Garcia De Gomar.

Performanca e quajtur ‘Koncerti i Biocene’, është ideuar nga artisti spanjoll Eugenio Ampudia dhe në fund të performancës, pemët u janë dhuruar mjekëve dhe personelit mjekësor në shenjë vlerësimi për punën e tyre në muajt e vështirë të pandemisë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb