Teksa e gjithë bota i frikësohet variantit të ri të koronavirusit që ka ‘shpërthyer’ në Britaninë e Madhe, pritet miratimi pas Krishtlindjeve i vaksinës së AstraZeneca.

Prodhuesi britanik i barnave ‘AstraZeneca Plc’ i tha Reuters të martën se vaksina e saj duhet të jetë efektive kundër variantit të ri të koronavirusit, duke shtuar se studimet ishin në proces për të hetuar plotësisht ndikimin e mutacionit.

Prodhuesit e ilaçeve po përpiqen të provojnë vaksinat e tyre COVID-19 kundër variantit të ri të virusit që po përhapet me shpejtësi në Britani, sfida e fundit në garën e rrezikshme për të frenuar pandeminë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb