KLP me shumicë votash ka skualifikuar Kreshnik Ajazin i cili garonte për kreun e Prokurorisë së Tiranës.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se KLP e ka skaulifikuar pasi ka pengese ligjore pasi Ajazai është drejtues i prokurorisë se Elbasanit.

Tashmë kandidat mbetet vetëm Arens Çela, të cilit duhet t’i kryhen verifikime nga komisioni.

Gara është hapur pas shkarkimit nga detyra të Elizabeta Imerajt, pasi nuk e kaloi vettingun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: