Për ish-kryeministrin Sali Berisha, mbyllja e shkollave është urgjencë për frenimin e pandemisë së Covid 19.

“Edhe njehere, mbyllja e shkollave eshte urgjence per frenimin e pandemise! Ato jane sot bomba biologjike te perhapjes se pandemise. Nga 15 shtatori gjer sot numri i rasteve te infektuara cdo dite eshte rritur me 500%”, shprehet Berisha përmes një statusi në Facebook.

Ish-kryeministri më herët ka publikuar në rrjet edhe një mesazh të dërguar siç thotë nga një grup studentësh në Bunavi, të cilët shprehen se janë infektuar me Covid 19 dhe kanë probleme serioze

STATUSI I PLOTE
Gjendje alarmante e studenteve ne Bunavi.
Dhjetra te semure asnje kujdes per ta!
Lexoni denoncimin e studentit dixhital. sb
Pershenetje doktor po te shkruaj per ne problem serioz jemi 120 student ne repartin e bunavise dhe dhjetra prej nesh jan te infektuar me covid-19 rastet po shtohet dita ditës. Ministria dhe shteti pervec se i fshehin nuk mer asnje masë. Ata qe janë infektuar jan mbyllur neper dhoma dhe nuk po merret askush me gjendjen e tyre jemi ne ankth dhe per jeten tone. Anonim ju lutem respekte.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: