Gjermania ka njoftuar një paketë të re ndihme për Forcat e Armatosura të Ukrainës.

Në paketën e re përfshihen 2 armë kundërajrore vetëlëvizëse Gepard.

Gjithashtu, si pjesë e ndihmës ushtarake, Ukraina mori 6000 municion kundërajror, 5 makina për rojet kufitare, 29 gjeneratorë elektrikë, 6 kamionë dhe 10 kontejnerë.

Mënyrat dhe koha e dorëzimit të armëve nuk u raportuan për shkak të masave të sigurisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb