Gjermania mundi 2-1 Holandën në ndeshjen miqësore të luajtur sonte në mbrëmje. Në Frankfurt, “tulipanët” treguan karakter, teksa morën epërsinë me Veerman në minutën e katërt. Panzerat vendosën ekuilibrat me Mittelstad, në të 11-tën. Një gol i Fullkrug në fund nderoi skuadrën e Nagelsmann, për të marrë kështu fitoren.

Supersfida në Madrid mes Spanjës dhe Brazilit u mbyll 3-3.Spanjollët “tundën rrjetën” dy herë me Rodri dhe Olmo, ndërsa Rodrygo ngushtou diferencat. Ekipi i Junior u fut me shumë dëshirë në pjesën e dytë dhe ndëshkoi Unai Simon me Endrick. Në të 85-tën, Rodri riktheu festën iberike, falë një penalltie. Festivali i golave s’kishte përfunduar ende, Paqueta vulosi shifrat në 3-3.