GJIROKASTER

Gjendje emergjente në qarkun e Gjirokastrës. Kështu, për shkak të intensitetit të lartë të reshjeve të dëborës, qarkullimi i mjeteve është vështirësuar.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ndaj, duke marrë shkas nga kjo situatë, prefekti i Gjirokastrës, Astrit Aliaj ka deklaruar se po punohet për pastrimin e rrugëve nga bora.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për ‘BalkanWeb’ se Aliaj ka kërkuar që të ndalohet qarkullimi i mjeteve në akset nacionale, për të parandaluar kështu çdo rrezik të mundshëm për aksidente.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: