ANGLI

Gjykata Supreme në Angli i ka dhënë një shuplakë të fortë kryeministrit të Anglisë, Boris Johnson. Ajo e shpallur të pavlefshëm vendimin e këtij të fundit, i cili vendosi për të pezulluar Parlamentin për 5 javë.

Gjykata arsyetoi se vendimi  për të pezulluar punën e Parlamentit ishte i paligjshëm.

“Jo momenti i duhur për pezullimin e parlamentit. Parlamenti nuk mund të pezullohet, sepse po afron ‘Brexit’”-thuhet në argument, raportojnë mediave vendase.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: