Richarlison, Dimtri Payet dhe Marcin Oleksy janë tre kandidatët e “FIFA Puskas Aëard”, për golin më të bukur të vitit 2022. Braziliani është kandidat për golin më të bukur me kombëtaren e tij kundër Serbisë në Botërorin e Katarit.

Në rast të fitores, do të ishte hera e tretë radhazi që një lojtar i Tottenhamit, pas Erik Lamelas dhe Son Heung-Min. Payet është në garë për një goditje të jashtëzakonshme nga 25 metra në ndeshjen Marseille – PAOK në Conference League.

Në fund, Marcin Oleksy, lojtar polak me aftësi të kufizuara, i cili luan me një këmbë të amputuar, ia doli ta shënonte një gol të shkëlqyer në futbollin mes lojtarëve me këmbë të amputuara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb