Dashi
Tregoni kujdes të veçantë ndaj shëndetit të prindërve tuaj. Sa i përket lidhjes suaj romantike, dashuria do të lulëzojë. Dikush mund të kërkojë ndihmën tuaj sot. Ndërsa çiftet e martuar, ka gjasa që sot të bëhen shumë emocional.

Demi
Këshillohet të përfshiheni në sporte të ndryshme. Sa i përket aspektit personal, pritet një zhvillim i rëndësishëm gjatë ditës së sotme. Mos i detyroni të tjerët të bëjnë gjëra që nuk preferojnë. Tregohuni më tolerant.

Binjakët
Ekziston mundësia të ndiheni të pafuqishëm gjatë ditës së sotme. Gjendja juaj financiare pritet të përmirësohet. Ata që janë të përfshirë në tregti, këtë të premte mund të marrin rezultatin e dëshiruar. Partneri/partnerja juaj do të jetë mbështetja juaj më e madhe sot.

Gaforrja
Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punë sot. Nëse nuk ndiheni mirë psikologjikisht, flisni me të afërmit tuaj ose me miqtë e ngushtë. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë të çliruar. Bëni kujdes me kritikat gjatë një debati këtë të premte.

Luani
Do të ndiheni të mbushur plot energji. Mbani nën kontroll shpenzimet dhe përpiquni të blini vetëm artikujt kryesorë. Nuk është dita e duhur për të nënshkruar kontrata biznesi.

Virgjëresha
Presioni në punë duket se ju ka irrituar gjatë këtyre ditëve. Mund të keni përfitime financiare, falë një mikut tuaj. Një bisedë e ngrohtë me partnerin/partneren tuaj do t’ju ngrejë moralin. Ka gjasa të merrni një vendim të rëndësishëm në punën tuaj.

Peshorja
Merrni pjesë nëpër organizime shoqërore, në mënyrë që të ndryshoni humorin. Sot do të kuptoni që dashuria është zëvendësim për gjithçka. Pas një pjese të ditës relativisht të vështirë, do përjetoni një moment tepër të bukur në punë.

Akrepi
Të lindurit e kësaj shenje këshillohen të heqin dorë nga gjërat e vjetra, shqetësimet e panevojshme dhe ankthet. Ndiqni intuitën dhe mos u bazoni vetëm tek këshillat e të tjerëve. Do të kaloni një mbrëmje të qetë romantike.

Shigjetari
Personat e kësaj shenje duhet të përkushtohen për të konsoliduar suksesin e së kaluarës. Mos lejoni triumfin të mposhtet nga thashethemet apo xhelozia. Mos i harroni personat që shqetësohen vërtet për ju.

Bricjapi
Bricjapët do të ndihen shumë mirë emocionalisht gjatë kësaj të premteje. Do të jetë një ditë e mrekullueshme në aspektin personal. Megjithatë, bëni kujdes me alkoolin pasi situata mund t’ju dalë jashtë kontrollit.

Ujori
Kjo e premte do të kalojë sikur të ishte një moment i vetëm. Përpiquni ta kaloni ditën në paqe dhe në qetësi. Mos ia shfaqni botën tuaj të brendshme kujtdo rreth jush, pasi jo gjithmonë mund të merrni reagimin që do të preferonit.

Peshqit
Çdo mashtrim apo përpjekje për të fshehur të vërtetën do të refuzohet. Ka gjasa që të ndiheni të tensionuar në marrëdhënien tuaj romantike. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb