Dashi

Kini kujdes që të mos tregoheni shumë agresiv me të tjerët. Situatat e punës do të ecin shumë më mirë gjatë ditëve të ardhshme nëse e përdorni të sotmen për t’u çlodhur dhe për të reflektuar për atë që ju – jo të tjerët – duhet të arrini.

Demi

Mos bëni lëvizjen tuaj të ardhshme të madhe në karrierë derisa të keni marrë kohë për të parë dhe reflektuar se ku keni qenë dhe çfarë keni bërë. Rishikoni gabimet që keni bërë, si ato afatshkurtra dhe afatgjatë, në mënyrë që të mos i përsërisni këto gabime.

Binjaket

Lehtësoni tensionin mes vetes dhe të tjerëve duke qenë më të ndjeshëm ndaj ndjenjave të njerëzve – përfshirë edhe tuajat. Situatat e punës do të shkojnë shumë më qetë nëse e përdorni sot për të praktikuar një qasje më të dhembshur me njerëzit.

Gaforrja

Keni shumë energji sot, por kini kujdes me të. Ekziston rreziku që idetë tuaja të jenë të gabuara ose të keqdrejtuara në një farë mënyre. Mos bëni ndonjë ndryshim të madh në plane derisa të keni konsultuar disa të tjerë në fushën tuaj.

Luani

Ju jeni një ëndërrimtar në zemër. Pra, lëreni veten të ëndërroni sot. Nëse njerëzit thonë se duhet të jesh më i bazuar dhe praktik në mënyrë që të jesh i suksesshëm, kujtoju se Ajnshtajni ishte gjithashtu një ëndërrimtar.

Virgjeresha

Sot po përballeni me një vendim të rëndësishëm që do të ketë një efekt dramatik në të ardhmen e karrierës suaj. Mundohuni të mos e teproni në analizë të pozicionit tuaj. Në fund të fundit është se ju duhet t’i besoni intuitës tuaj dhe të shkoni me zemrën tuaj.

Peshorja

Tani është koha për të përgatitur veten për të marrë kontrollin e një situate të caktuar me të cilën keni luftuar në punë. Njerëzit janë më të kënaqur me idetë tuaja sot, kështu që tani është një kohë e mrekullueshme për të komunikuar me njerëzit që kanë më shumë rëndësi.

Akrepi

Sot është një ditë e mirë për të reflektuar se si mund të futni më shumë talentin tuaj artistik në karrierën tuaj. Sigurohuni që të mos lejoni që talenti juaj krijues të shkojë dëm. Bëni një plan se si mund ta bëni këtë të ndodhë gjatë ditëve në vijim.

Shigjetari

Në përpjekjen tuaj të vazhdueshme për të qëndruar në tokë dhe praktike në lidhje me situatën tuaj aktuale të punës, mund të keni humbur kontaktin me anën krijuese dhe të çuditshme të ekuacionit. Përdoreni këtë ditë për të qetësuar mendjen tuaj.

Bricjapi

Sot është dita juaj për t’u çlodhur. Pranojeni rolin tuaj si ndjekës sot në vend që të insistoni të jeni lider. Shkoni me rrjedhën në vend që të përpiqeni të dilni me një plan që do t’ju bënte të ecni kundër tij. Kur jeni në dyshim, merrni një qasje më pasive.

Ujori

Ju jeni jashtë ekuilibrit sot në lidhje me karrierën tuaj. Ndërsa reflektoni ditët e fundit, kuptoni se në fund të fundit nuk jeni të kënaqur emocionalisht me punën tuaj. Jini më të vetëdijshëm për këtë në mënyrë që të manifestoni ndryshim.

Peshqit

Tensioni dhe zhgënjimi ka të ngjarë të jenë të larta sot – edhe nëse mendoni vetëm për çështjet aktuale në lidhje me karrierën tuaj. Lehtësoni pak nga ky stres duke parë pamjen më të madhe. Mos lejoni që detajet t’ju lodhin. Lërini ato mënjanë për momentin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: