Drejtor sportiv i Partizanit, Olsi Rama ka shpërthyer në kritika pasi Partizani u shpartallua nga Tirana me rezultatin 5-1. Fillimisht ai akuzon dy mbrojtësit e Partizanit, Bitrin dhe Belicën për aksionin ku Torassa fitoi edhe penalltinë e barazimit.

Po ashtu ai akuzon arbitrin e ndeshjes Juxhin Xhaja se për një dorë në shpatullën e Torassës dha kartonin e kuq. Sipas Ramës arbitri i ishte inkompetent (i paaftë) dhe vendosi në mënyrë arbitrare fatin e lojës.

“Për një vendosje dore në shpatullën e Torasës, u dha një karton i kuq. Më thoni kur e keni parë? Që ta di dhe unë, se po mësoj dhe unë futboll. Në qoftë se kemi ardhur këtu që fati i ndeshjes të vendoset në mënyrë arbitrare, nga një arbitër komplet inkopetent, unë nuk di çfarë të them.

Kjo është një humbje kohe. I zhgënjyer se i falëm Tiranës me gabimet tona. I kam folur dhe Bitrit dhe Belicës, se nuk duhet të dilte fare Torasa në atë pozicion. E filluam ndeshjen shumë mirë. Por siç e thashë ndeshja u vendos në mënyrë arbitrare nga një arbitër inkopetent. Nuk e di kush e mori vendimin.

Nuk e di si arbitri mbrapa porte mund t’i thotë arbitrit kryesor jep karton të kuq. Ku e keni parë, ma thoni që ta di dhe unë. Derbi vlen 3 pikë si të gjithë ndeshjet e tjera. Do ishte e bukur të fitonim për moral, por nuk fituam dot. I falëm Tiranës ndeshjen. Nuk ka lidhje fare me stolin e trajnerit. Duhet të lëkundet fanella e arbitrit me këtë ndeshje”, u shpreh Olsi Rama.

/PanoramaSport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb