Armando Sadiku protagonist. Sulmuesi shqiptar ka realizuar gol në ndeshjen e La Liga 2 mes Cartagenas së tij dhe Eibar.

Fillimisht realizoi Rahmani për miqtë, ndërsa për vendasit “tundi rrjetën” Sadiku. Futbollisti kuqezi mori përsipër ekzekutimin e një penalltie, duke u treguar i saktë nga pika e bardhë.

Për Sadikun ky ishte goli i shtatë në 16 ndeshje me fanellën e Cartagenas. Në sezonet e kaluara, ai ka qenë pjesë e Las Palmas, Bolivar dhe Malaga.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: