Ish-portieri legjendar i Anglisë, Peter Shilton nuk ka për ta harruar kurrë golin me dorë që i shënoi Maradona në botërorin e vitit 1986 që u quajt më vonë dhe goli i shekullit.

Për Shilton, pavarësisht atij goli të pamerituar që mori dhe që i kushtoi Anglisë eliminimin në çerekfinale, Maradona ishte futbollisti më i mirë që ka luajtur ndonjëherë.

Ai shpreh keqardhjen që një ikonë e futbollit iku kaq shpejt.

STATUSI NGA PETER SHILTON

Maradona ishte futbollisti më i mirë që kam luajtur ndonjëherë pa diskutim, është kaq e trishtueshme që vitet e fundit ai vuajti me shëndet dhe varësi mendimet e mia shkojnë tek familja e tij kjo ikonë u çua së shpejti

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb