Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 167,206 raste të reja me koronavirus.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 426 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërsa norma e pozitivitetit rezultoi në 15.2%, një rritje kjo me 13.4% krahasuar me një ditë më parë.

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 144, 770 viktima.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: