Reshjet e mëdha të shiut kanë mbizotëruar ditët e fundi pjesën më të madhe të Evropës Perëndimore, duke shkaktuar përmbytje dhe dëmtime të shuma.

Numri i viktimave deri më tani i ka kaluar 180, ndërsa qindra të tjerë rezultojnë të zhdukur. Ekipet e kërkim-shpëtimit janë ende duke kontrolluar në zonë, por edhe po mundohen të parandalojnë dëmtimet e mëtejshme.

Nga përmbytjet janë prekur shtete si Zvicra, Luksemburgu Austria dhe Holanda. Por në Gjermani dhe Belgjikë situata paraqitet më problematike.

Në fotot e publikuara nga mediat e huaja shihet e plotë shkalla e përmbytjeve, për më shumë ju ftojmë t’i ndiqni.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb