Në Shkodër ka nisur shembja ndërtimeve pa leje në fshatin Oblike.

Drejtori i Inspektoratit në Mbrojtjen e Territorit, Gentian Ibro tha se ka nisur kualifikimi urban i zonës dhe përfitues janë rreth 98 familjeve.

“Kemi të bëjmë me rivitalizimin e pallateve, janë mure rrethuese. Nuk ka kundërshtim nga banorët, po bashkëpunojmë. projekti synon rikualifikim urban në zonën e Oblikës”, tha ai.

Ndërkohë policia ndodhet në zonë për të pasur në kontroll situatën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb