NJU DELHI

India ka regjistruar numër të lartë të të infektuarve me koronavirus, duke u kthyer në një problem për vendin e madh aziatik.

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Indi deri tani ka shkuar 7 909 959 persona. Numri i të infektuarve me Covid-19, në 24 orët e fundit.

Ndërsa, numri total i të vdekurve për shkak të virusit në Indi ka shkuar deri tani 119 030 individë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kryesojnë, për nga numri i personave me më shumë të infektuar në botë.

Më pas, më shumë të infektuar ka Brazili, Rusia, Franca, Spanja, Argjentina etj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb