Irlanda ishte vendi me më shumë infektime nga COVID-19 në gjithë botën për javën e kaluar. Nga 10 janari deri në 17 janar Irlanda kishte 1 milionë e 322.92 raste me COVID-19 për 1 milion banorë.

Vetëm të premten Irlanda shënoi shifrën më të lartë të infektimeve nga COVID-19 brenda një dite, plot 8 mijë e 248 raste.

Autoritetet kanë marrë masat duke shtyrë afatin e ‘’Lock-Down’’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb