Në një kohë kur kryetarja ende në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ishte ftuar që të merrte pjesë në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ajo ka munguar në seancë.


Ndonëse ishte ftuar si kryetare e shoqatës së bashkive në kuadër të diskutimeve mbi projektbuxhetin e pushtetit vendor në 2020, Ademi nuk ka mundur dot të marrë pjesë për shkak të angazhimeve. Ky fakt është bërë i ditur nga kryetari i Komisionit, Ulsi Manja.


“I kemi bere ftese për të qenë në seancën dëgjimore edhe shoqatës se bashkive që e drejton kryetarja në detyre e bashkisë Shkodër Voltana Ademi. Në komunikim me Ademin, ajo ka njoftuat se për shkak të angazhimeve nuk merr pjese në komision, por ka dërguar një material me shkrim”, pohoi Manja.


Në takimin në fjalë është i pranishëm kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: