Një shpërthim i fuqishëm llave ka ndodhur në zonën e vullkanit Geldingadalir jo shumë larg Reykjavik në Islandë raporton zyra lokale meteorologjike, publikohet nga mediat lokale.

Llavë e nxehtë dhe shtëllunga tymi kanë shpërthyer në Meradalir, një luginë e pabanuar pranë malit Fagradalsfjall.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Çarja vullkanike pranë kryeqytetit Reykjavik është ende në aktivitet shpërthyes.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb