ITALI

Çifti shqiptar i arrestuar për trafikim lëndësh narkotike në Aviano të Italisë, pas identifikimit me emra, mediat fqinje kanë publikuar edhe foton e tyre.

Pas një kontrolli rutinë, autoritetet italiane arrestuan Aleksandër Zhava dhe Lisa Zille, ndërsa në shtëpinë e tyre u gjet drogë e llojeve të ndryshme si kokainë, marijuanë dhe materiale të tjera të palejuara. Pas ndalimit nga policia, të rinjtë kanë shfaqur nervozizëm duke shtuar më pas dyshimet e tyre, të cilat u konkretizuan me arrestimin e çiftit shqiptar për posedim lëndësh narkotike.

 

View this post on Instagram

 

OFFLMTS BOMB ???

A post shared by Aleksander Zhava (@sandro_la_flex) on

Aleksandër Zhava në profilin e tij në “Istagram” e prezanton veten si këngëtar në zhanerin e “Rep”. Të arrestuarit pritet të dalin para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë gjatë ditës së sotme.

  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb