Foto të reja që pretendojnë se shfaqin përplasjen e UFO-s Roswell sjellin prova “të pamohueshme” për ekzistencën e jetës jashtëtokësore, të paktën sipas teoriciënëve konspirativë.

Disa pamje shfaqin kufomën e një alieni të gjetur në Nju Meksiko dhe janë shkrepur nga Bernard Ray në vitet 1947-1949 në një film Kodachrome.

Pavarësisht se dyshohen gjerësisht si të rreme, ato kanë ngritur teori se alienët e kanë vizituar Roswell në një hangar sekret të ushtrisë, që dyshohet se është në Zonën 51.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb