Në 60-vjetorin e tij, perandori japonez, Naruhito, shprehu keqardhje për personat e prekur nga koronavirusi.

Sot, Naruhito festoi ditëlindjen e tij të parë që nga marrja e fronit vitin e kaluar.

Javën e kaluar, agjencia e qeverisë japoneze vendosi të anulonte një festë për ditëlindjen e perandorit, mes frikës së koronavirusit. //ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb