Japonia është gati të pranojë shtyrjen e Lojërave Olimpike që do të zhvillohen në Tokio.

Sipas kompanisë së lajmeve “Kyodo News”, kryeministri, Shinzo Abe do lajmërojë presidentin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach gjatë bisedimeve që do të zhvillohen sot.

“Kyodo News” njoftoi se gjatë bisedimeve Abe do të kërkojë shtyrjen e LojëraveOlimpike me një vit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb