Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Për kadaifin:

200 gr kadaif të freskët
100 gr gjalpë të tretur
100 gr arra

Për mbushjen:

300 ml qumësht
4 lugë miell semola
Pal vanilje

Për shërbetin:

350 gr sheqer
400 ml ujë
1 fetë limon
1 shkop kanellë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: