Të paktën pesë persona kanë mbetur të plagosur dhe tre të tjerë humbën jetën, pas sulmeve ruse në Mykolaiv.

Kreu i administratës ushtarake rajonale Vitaly Kim tha se mes viktimave ishte edhe një vajzë gjashtëvjeçare, trupi i së cilës u gjet nën rrënoja.

Sakaq nga sulmet mbeti i plagosur një zyrtar i shërbimit shtetëror të Emergjencave të Ukrainës,.

Shpërthimet e forta tronditën qytetin e Ukrainës jugore.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri