Nga: ENEIDA CAKERRI

3 banane të pjekura
1 vezë
170 gr mjaltë
1 lugë pluhur pjekës
150 gr tërshërë
100 gr çokollatë pikë loti
Pak kanellë

Shtypim bananet me pirun dhe shtojmë vezën, mjaltin dhe vazhojmë me tërshërën, çokollatën, pluhurin pjekës dhe kanellën. E pjekim me 200 gradë për 35 minuta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb