Avokati Jordan Daci i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ha se në Shqipëri kemi një faktor që dëshiron destabilizimin e vendit.

Daci theksoi se Shqipëria sot është në një krizë të pazgjidhshme. Ai tha se vetëm zgjedhjet e reja mund të zgjidhin këtë situatë.

Këtu kemi një faktor që kërkon edhe destabilizim të vendit. Gjykoj se kemi faktor që nuk do të ngrihet as Kushtetuesja. Mendoj se kemi në një krizë të pazgjidhshme. Mendoj se vetëm zgjedhjet e reja mund ta zgjidhin situatën”, tha Daci.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb