TIRANA

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pranuar kërkesën për dorëheqje të gjyqtarit të GJKKO, Fran Prendi.

Prendi nuk do të jetë më gjyqtar pas kërkesës së tij për dorëheqje.

Nuk dihen shkaqet e dorëheqjen së Prendit, i cili kishte në dorë dosje me ‘peshë’ si një pjesë e dosjes 399 apo asaj të vrasjes së Azem Hajdarit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb