Së paku katër persona kanë humbur jetën gjatë një sulmi në rajonin Narino, në perëndim të Kolumbisë.

Katër persona kanë pësuar gjatë sulmit të cilin e kryen persona të paidentifikuar në vendin Sameniego, raportuan mediat kolumbiane.

Lidhur me sulmin është nisur një hetim.

Më shumë se 90 persona janë vrarë që nga fillimi i vitit gjatë sulmeve të grupeve të armatosura në pjesë të ndryshme të vendit.

Rajonet më shumë të goditura me dhunën në vend janë Antioquia, Cauca dhe Narino.​​​​​​​//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb