Koreja e Jugut ka dhënë alarmin se ka hyrë në një valë të tretë nga COVID-19. Shteti aziatik, një prej të parëve që përjetoi eksperiencën me COVID-19 ka qenë i suksesshëm për më shumë se 9 muaj në përballimin e virusit.

Pavarësisht se gjatë valës së dytë Koreja e Jugut mori masa strikte të distancimit social, këtë të enjte ka raportuar shifrën më të lartë nga COVID-19 që prej marsit, 538 raste brenda ditës.

Teksa liroi disa masa kufizuese prej ekonomisë, duket se Koreja e Jugut do i rikthehet sërish atyre pasi një valë e tretë edhe më e madhe po i kërcënon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb