Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Boiken Abazi ka deklaruar se Gjykata Kushtetuese në Kosovë tashmë është kapura.

Sipas  Abazit, me vendimin e fundit për t’i hapurr rrugë formimit të qeverisë së re të LDK pa qenë nevoja për zgjedhje të reja, është një eleminim i vullnetit të popullit.

Abazi thotë se Gjykata mund të tentojë të zhdukë vullnetin e popullit, por nuk mundet ta ndalë të duket. Kjo deklaratë ndoshta i paraprin atyre që ka deklaruar edhe Vetëvendosja në Kosovë, se do të ketë rezistencë dhe protesta në ditët në vijim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb