LEZHË

Evidentimi i kultivimi i kanabisit në zonën e Kashnjetit në Lezhë, shpallet në kërkim kreu i njësisë administrative të Ungrejt me inicialet G.K.

Më kërkesë të prokurorisë ndaj tij gjykata e Lezhës ka vendosur masën e sigurisë arrest në burg në mungesë për veprën penale “kultivim i bimëve narkotike” dhe “shpërdorim detyre”.

E njëjta masë, “arrest në burg” është vendosur edhe për shtetasin Zef Broci, i cili është vënë në pranga nga policia. Hetimet në lidhje me rastin kanë nisur muaj më parë dhe dyshohet të jenë të përfshirë dhe persona të tjerë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: