Sot, Kupa e Shqipërisë zhvilloi ndeshjen e parë të turit të parë të edicionit të 71-të.Në orën 15:00, në Lezhë u zhvillua dueli Besëlidhja-Apolonia, e vlefshme për grupin B. Fierakët arritën të triumfonin me rezultatin 0-1 falë golit të Antoni në minutën e 67-të, duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit.

Sfida e kthimit do të zhvillohet pas 1 jave në Fier.Ndërkohë, Kupa e Shqipërisë do të vijojë me ndeshjet e saj edhe ditën e nesërme me 8 ndeshje, dhe më pas me ditën e mërkurë me 6 ndeshje.PanoramaSport

Kup 12
Kup 12

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: