Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, këngëtarja Ronela Hajati nuk ka mundur të kualifikohet në finale, me gjithë angazhimin në skenës e Torinos, Itali ku mbahet këtë vit Eurosong. Ronela Hajati ishte këngëtarja që hapin natën e parë të këtij festivali me këngën e saj “Sekret”.

Megjithatë ajo ka tërhequr vëmendjen e publikut me gjithë performancën e saj. E pikërisht televizioni i njohur britanik BBC ka komentuar një pjesë të performancës, duke ironizuar me lëvizjen e saj të kokës.

“Kur taksia vjen në 5 dhe ju ende keni nevojë t’i thani flokët e juaja. #Albania🇦🇱 #Eurovision”, ka shkruar BBC 3 në Twitter.
Në natën e djeshme performuan 17 shtete ku 10 prej tyre kaluan në finale

Nuk mungon as krahasimi me një aktore britanike.

Rupaul
Rupaul

0 Gettyimages 1317615660
0 Gettyimages 1317615660

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: