DURRËS

Njës sasi lënde narkotike është sekuestruar mbrëmjen e sotme në portin e Durrës.

Gazetarja Dorjana Bezat tha për ‘BalkanWeb’ se sasia e drogës kishte për destinacion shtetin fqinj Italinë.

Mësohet se droga, sasia e të cilës ende nuk është përcaktuar, ishte e fshehur në një kamion. Lëmda narkotike u gjet pas një kontrolli të imtësishëm nga forca të policisë kufitare në kamionin i cili mësohet se ishte i ngarkuar me krom.

Pas aksionit, policia ka shoqëruar drejtuesin e kamionit ku u gjet lënda narkotike. Vijojnë hetimet për të tjerë të implikuar në trafik.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb