KRUJË

Punëtori Asllan Daupaj ka vdekur shpërthimi i tritolit në guroren ku po punonte në Nikël të Krujës.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se i plagosuri është Gani Demnushi 48 vjeç që ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë kurse nuk bëhet ende me dije ai i viktimës. Demnushi ka plagë të rënda në kokë dhe rrezikon të humbasë njërin sy. Ky i fundit kishte vetëm dy ditë që kishte filluar punë në këtë gurore

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb