Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 4.8 ballë të shkallës rihter është ndjerë në Shqipëri.

EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës, ndërsa epiqendra e saj ka qenë 10 kilometra.

Vlen të përmendet se lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa qytete, si Lezhë, Tiranë, Shkodër dhe Pukë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: