Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu me një postim në Facebook është shprehur kundër ndërtimit të landfillit të plehrave në Piskovë të Përmetit. Sipas tij  landfilli do të jetë vetëm pak metra larg shtëpive të bauara, bagëtive dhe kafshëve dhe për më tepër pranë Frashërit i shpallur “Park Kombëtar”.

Shehu shkruan se  dëmet e këtij projekti do të jenë të mëdha për shkak të papërgjegjshmërisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: