Tolga Sayisman dhe Almeda Abazi mbeten një ndër çiftet më të ndjekura në “showbizz”-in turk. Mediat shpesh shkruajnë artikuj për jetën e tyre private, por edhe profesionale.

E ndërsa shpesh në shkrime flasin për sukseset e Tolgës në serialet turke, këtë herë “Haber” u ka dedikuar një shkrim të dyve, duke folur për karrierën e aktores shqiptare.

Pasi shkrimi përshkruan për festën e famshme ku ky çift ishin të ftuar, ata nuk kanë ngurruar të thonë se aktorja ishte larguar nga ekrani për shkak të burrit të saj.

Por, i menjëhershëm ka qenë reagimi i yllit turk, duke u shprehur se nuk duhet ta përfshijnë në këtë histori, duke drejtuar akuza drejt tij.

“Nuk është faji im, mos më përfshini mua”, ka thënë ai për mediat turke, duke vijuar se bashkëshortja e tij i ka marrë vetë vendimet për karrierën e saj. Vetë bukuroshja shqiptare është shprehur se pas martesës, është tërhequr.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb