Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vend, në orët e para të vitit që sapo trokiti Shqipëri.

Sipas faqes evropiane EMSC, lëkundjet e tërmetit ishin me magnitudë, 4.2 righter me thellësi rreth 10 km.Po sipas EMSC, epiqendra e tërmetit është shënuar rreth 27 km në Veri Perëndim të Durrësit.

Term 2
Term 2

Lëkundjet janë regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 03:53, ndërsa pas tij janë shënuar edhe disa pas lëkundje të lehta, me magnitudë rreth 2 të shkallës rihter.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: