Autoritetet kanë vendosur në pranga kryebashkiakun e Nigerit në Nigeri pasi u kap në makinën zyrtare me 200 kg.

Kur policia i ndaloi, kryebashkiaku ndodhej me shoferin e tij në automjet. 199 pakot e drogës ishin kamufluar në formë tulle. Ata u kapën në një kryqëzim në veri të vendit afrikan, në rrugën që shkon drejt pikës tregtare në shkretëtirë Agadez, thanë autoritetet policore.

Droga, po të arrinte destinacionin, do kapte vlerën rreth 8.7 milionë dollarë.
Afrika perëndimore është kthyer në një rrugë të rëndësishme tranziti për drogat e Amerikës latine drejt Evropës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb