Janë luajtur në orën 19:00 pjesa më e madhe e ndeshjeve të kthimit të fazës së 1/32 të “Europa League”.

Napoli i Elseid Hysajt edhe pse fitoi me shifrat 0-2 ndaj Leeipzig është eliminuar si pasojë e rezultatit të përgjithshëm 3-3, pasi e ndëshkoi goli në fushë kundërshtare. Kujtojmë se ndeshja e parë përfundoi 1-3 në favor të gjermanëve. Hysaj hyri si zëvendësues në minutën e 68-t duke marrë vendin e Marco Riu.

Kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Europë i ka dhënë lamtumirën edhe AEK-u i Hajdareviç. Skuadra greke nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 në ndeshjen e dytë, ndërsa në takimin e parë barazoi 1-1 . Mesfushori i Kombëtares hyri në fushë në minutën e 80-t.

Ndërkohë Lazio edhe pse kishte humbur ndeshjen e parë me shifrat minimale 1-0 nuk e ka diskutuar kualifikimin në përballjen e dytë në “Olimpico”. Skuadra ku aktivizohet Thomas Strakosha i cili ishte në lojë nga minuta e parë triumfoi thellë 5-1.

Ndeshjet e orës 19:00

At. Madrid 1-0 Copenhagen

7′ Gameiro /

Dynamo Kiev 0-0 AEK Athens

Lazio 5-1 Steaua Buchurest

7′, 43′, 71′ Immobile, 35′ Bastos, 51′ Anderson / 80′ GnoherePlzen 2-0 Partizan Beograd

67′ Krmencik /

Leipzig 0-2 Napoli

/ 33′ Zielinski, 86′ Insigne

Sporting 3-3 AStana

3′ Dost, 53′, 63′ Fernandes / 37′ Tomasov, 80′ Twumasi

Villareal 0-1 Lyon

Zenit Petersburg 2-0 Celtic

8′ Ivanoviç, 27′ Kuzyayev, 61; Kokorin /


E përfunduar

Lokomotiv Moscow 1-0 Nice

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb